LÖSEV Eskişehir Halkla İlişkiler Yönetmeni Durukan: “Ramazan ayında önce çocuklar iyileşsin!”

LÖSEV Eskişehir Halkla İlişkiler Yönetmeni Durukan: “Ramazan ayında önce çocuklar iyileşsin!”

Radyo Medya konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Son canlı yayınımızın konuğu LÖSEV Eskişehir Bölgesi Halkla İlişkiler Yönetmeni Yasemin Durukan oldu. Durukan canlı yayında Rukiye Mutlu’nun sorularını cevaplayarak LÖSEV’i anlattı. LÖSEV’in Ramazan’a özel projesinden bahseden Durukan, "Ben dini vecibemi yerine getirirken güvenilir bir kuruluşa destek olmak istiyorum diyen değerli bağışçılarımızı LÖSEV’e Ramazan’da destek olmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin En Genç Radyosu” Radyo Medya hız kesmeden konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Canlı yayınlara özel konuklarla izleyici ve dinleyicileriyle buluşan Radyo Medya, bu hafta LÖSEV Eskişehir Bölgesi Halkla İlişkiler Yönetmeni Yasemin Durukan’ı misafir etti. LÖSEV ile ilgili merak edilenleri yanıtlayan Durukan, vakıf olarak yaşadıkları zorluktan ve Ramazan’a özel yardım projesinden bahsetti.

 

“BİZ İNSANLARIMIZ YAŞASIN İSTİYORUZ!”

“Vakıf olarak aslında karşılaştığımız zorluk şu; tek bir konudan belki bahsedebiliriz. Çünkü çok büyük hayaller, çok büyük vizyonlarla imza işler yapan bir kuruluş LÖSEV. Kurucumuz Dr. Üstün Ezer çıktığı günden beri bu yolda hiç yılmadan ekip arkadaşlarıyla, aileleriyle devam etmiş bir isim, hala da öyle. Hem hekim olma görevini sürdürüyor hem kurucu başkanımız. Hayatını vakfetmiş bir isim. Bu çok kolay bir şey değil. Herkesin yapabileceği bir şey değil. Ve milyonlarca insanın güveniyle bugünlere gelebilmek çok kolay değil. Yani yirmi beş yıl, çeyrek asır, nice çeyrek yıl ve asırlara diyeceğiz tabii ki. Ama şunu da belirtmekte fayda var. Ne konuda zorlanıyoruz; bürokratik konularda. Açıkçası mücadelesini verdiğimiz tam ruhsat konusunda. Sağlık Bakanlığımıza, Sağlık Bakanımıza da tekrar bu vesileyle seslenelim. Biz insanlarımız yaşasın istiyoruz. Onlar yaşasın diye bu mücadeleyi veriyoruz LÖSEV olarak. Üstelik devletimizde de, devletimizin üzerindeki maddi anlamdaki yükü büyük ölçüde hafifleten bir kuruluştur LÖSEV. Kanser gibi külfetli bir hastalığı ücretsiz tedavi imkanı sağlayarak bağışların desteklediği üstelik. Bunu ortaya getirebilirken el ele verip daha güzel işlere, daha mutlu insanlarımıza, daha mutlu ailelerimize ulaşabilecekken bu engeller neden var diyoruz. Biz bu engellerin kalkmasını çok arzuluyoruz. Çünkü hedefimiz ortak hayalimiz olmalı. Sağlıklı gençler, sağlıklı çocuklar, sağlıklı aileler bu ülkenin daha iyi koşullarda yaşamaya layık olan vatandaşları hayaline ulaşmak için gerekirse tüm kuruluşlar el ele vermeli. LÖSEV olarak biz bu ülkemizin değerlerine dediğim gibi hakimiz. Bu değerlere sahip bir şekilde kararlı bir şekilde devam ediyorken tüm kurum ve kuruluşlarımızı açıkçası bu başarı öyküsüne ortak olmaya bekliyoruz. Dilerim bürokratik mücadelemizi de -ailelerimizin çabası çok büyük- aşarız ve tam yatak kapasitesiyle, tam hizmet kapasitesiyle LÖSANTE’deki yüzde 94’lük başarı oranımız, oradaki yaşam koşulları, oradaki tedavi koşulları bu ülkenin tüm insanının sahip olabileceği koşullar olur. Yüzde yüz başarıyı evet birlikten kuvvet doğdu diyerek dilerim anabiliriz yakın zamanda.”

RAMAZAN AYINDA ÖNCE ÇOCUKLAR İYİLEŞSİN!”

Ramazan ayında, kurban ayında bizler Diyanet’in oluruyla beraber yardım kampanyalarımızı başlatıyoruz. Özellikle Ramazan dönemi gıda bağışları konusunda bizim en büyük kaynakları kazandığımız bir dönem. Çünkü 12 ay boyunca kesintisiz ailelerimize, binlerce ailemize yardım destek kolileri, paketleri ulaştırıyoruz. Ramazan ayında da önce çocuklar iyileşsin diyoruz yılllardır. Çocuklar iyileşsin mücadelemizde tabii ki dini vecibelerin gerekliliği var bu ayda. Fidye ve zekat bağışlarını kabul ediyoruz vatandaşlarımızın. Bu yıl da biliyorsunuz 130 lira olarak belirlendi fitre bedeli. Kişiler dilerlerse ben güvenilir bir kuruluş arıyorum, dini vecibemi de yerine getirmek istiyorum LÖSEV’de bunu eminim yapar diyen destekçilerimiz bize fitre, fidye ve zekatlarını bağışlayabilirler. Veya gıda bağış seçeneklerimiz mevcut. Gıda bağışı yapabiliyorlar. Haricen benim yoğunluğum çok fazla ama destek de olmak istiyorum diyen vatandaşlarımız için de hazır koli gıda bağış seçeneklerimiz var. İnternet sitemizden yine detaylarına ulaşabiliyorlar. Kolaylıkla dilerlerse internet sitemiz dilerlerse internet bankacılık yönteminden interaktif gişe veya irtibat ofislerimizden bu bağışlarını ailelerimizle paylaşabilirler. Ramazan ayı gibi, Kurban dönemi gibi özellikle dini vecibelerin yerine getirildiği aylar çok kıymetli. Ülkemizde de yaygın inanç sistemi olarak İslamiyet’i görüyoruz ve insanlarımız yardım edecek noktalar arıyorlar. Lütfen kötü niyetli insanların kötü niyetli olarak sizlerle paylaştığımız bu yöntemlerine lütfen itibar etmesinler. İyi insanlar iyi şeyler yapmak için meşgulken kötü insanlar da kötü şeyler için meşguliyet sarf ediyor. Bu da dengeyi sağlıyor sanırım. İyiler kazansın diyoruz. Önce çocuklar iyileşsin diyoruz ve ben dini vecibemi yerine getirirken güvenilir bir kuruluşa destek olmak istiyorum diyen değerli bağışçılarımızı da LÖSEV’e Ramazan’da destek olmaya davet ediyoruz.”


 

Paylaş